Wpływa ogrzewania podczerwonego na środowisko

Wpływa ogrzewania podczerwonego na środowisko

W ostatnich latach zauważalny jest wzrost świadomości proekologicznej, stąd też na rynku pojawia się bardzo dużo innowacyjnych rozwiązań, które nie tylko ułatwiają nam życie, ale również są bezpieczne dla środowiska. Ogrzewanie podczerwone nie tylko nie wpływa negatywnie na środowisko, ale również zapobiega powstawaniu szkodliwych substancji.

czytaj całość »
Podczerwień – alternatywny pomysł na ogrzewanie domu

Podczerwień – alternatywny pomysł na ogrzewanie domu

Ogrzewanie podczerwienią jest nam dobrze znane, jednak nie wszyscy o tym wiemy. Czym różni się od  tradycyjnych metod grzewczych? Czy jest opłacalne pod względem finansowym? Jakie są zalety ogrzewania podczerwienią? W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości dotyczące ogrzewania podczerwienią.

Podczerwień możemy porównać do promieni Słońca, które ogrzewają Ziemię. Promieniowanie przemieszcza się po pomieszczeniu w formie fal, które zostają wchłonięte przez przedmioty w pokoju, a następnie przekształcane w ciepło.

czytaj całość »
Ogrzewanie podczerwone - idealne do łazienek

Ogrzewanie podczerwone – idealne do łazienek

Promieniowanie podczerwone wykorzystywane jest od dawna, m.in. w inkubatorach dla noworodków. Jest to najzdrowsze źródło ciepła, posiadające szerokie zastosowanie. Łazienka jest miejscem w którym najczęściej rozwijają się bakterie i grzyby, przez wilgotne powietrze które w nim panuje.

czytaj całość »
Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Ogrzewanie na podczerwień – czy to się opłaca?

Nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić, jakie będą koszty ogrzewania domu tym systemem, ze względu na to, iż to zależy od panującego klimatu, izolacji budynku, cen energii elektrycznej, jak również temperatury jaką chcemy uzyskać w pomieszczeniu. Przedstawimy jednak przybliżone koszty montażu oraz użytkowania, w porównaniu do tradycyjnych metod grzewczych.

czytaj całość »
Czym jest podczerwień wykorzystywana do ogrzewania?

Czym jest podczerwień wykorzystywana do ogrzewania?

Ogrzewanie na podczerwień jest stosunkowo nową metodą, dlatego warto dowiedzieć się czym ono jest i w jaki sposób działa. Promieniowanie podczerwone znane jest natomiast od dawna – podczas słonecznego dnia, odczuwamy przyjemne ciepło pochodzące z promieni słońca. Bardzo podobnie działa ogrzewanie podczerwone. Od dawna tego typu ogrzewanie wykorzystywane jest w szpitalach do ogrzewania noworodków, w rolnictwie do suszenia zbóż, w przemyśle papierniczym podczas dosuszania papieru, jak również w saunach i w wielu innych dziedzinach życia.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl