Wybierz filtry
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Są inwestycją na długie lata i przynoszącą wiele oszczędności. Cechują się bezpieczeństwem, efektywnością działania i są łatwe w montażu, a ich różnorodny wygląd pozwala dopasować je do panującego w pomieszczeniu stylu. Elektryczne grzejniki na podczerwień to coraz częściej spotykane rozwiązanie grzewcze, nadające się do domów czy obiektów magazynowo-produkcyjnych. Grzejniki wykorzystujące podczerwień to również rozwiązanie ekologiczne, tak ważne we współczesnych czasach.

KLIMA 20 - 2000W grzejnik elektryczny na podczerwień energooszczędny

KLIMA 20 - 2000W grzejnik elektryczny na podczerwień energooszczędny

Producent: Radialight
Cena: 1 885,00 zł (netto: 1 532,52 zł )
szt.
zobacz więcej
Mantra 15 750/1500W Grzejnik Panel na Podczerwień Radialight

Mantra 15 750/1500W Grzejnik Panel na Podczerwień Radialight

Producent: Radialight
Cena: 710,46 zł (netto: 577,61 zł )
szt.
zobacz więcej
KLIMA 15 - 1500W grzejnik elektryczny na podczerwień energooszczędny

KLIMA 15 - 1500W grzejnik elektryczny na podczerwień energooszczędny

Producent: Radialight
Cena: 1 858,53 zł (netto: 1 511,00 zł )
szt.
zobacz więcej
KLIMA 10 - 1000W grzejnik elektryczny na podczerwień energooszczędny

KLIMA 10 - 1000W grzejnik elektryczny na podczerwień energooszczędny

Producent: Radialight
Cena: 1 651,89 zł (netto: 1 343,00 zł )
szt.
zobacz więcej
KLIMA 7 - 750W grzejnik elektryczny na podczerwień energooszczędny

KLIMA 7 - 750W grzejnik elektryczny na podczerwień energooszczędny

Producent: Radialight
Cena: 1 394,82 zł (netto: 1 134,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Ecosun TH 15 - panele na podczerwień 1500W

Ecosun TH 15 - panele na podczerwień 1500W

Producent: Fenix
Cena: 984,00 zł (netto: 800,00 zł )
szt.
zobacz więcej

Czym są grzejniki na podczerwień?

Grzejniki na podczerwień to nowoczesne, ekologiczne, komfortowe i całkowicie bezpieczne urządzenia, które każdy może zainstalować w swoim domu – jako uzupełnienie ogrzewania lub w formie niezależnego systemu. Możemy się spotkać również z określeniami panele grzewcze na podczerwień czy promienniki podczerwieni.

Grzejniki na podczerwień - jak to działa?

Grzejnik na podczerwień przetwarza energię elektryczną w ciepło – tak jak wiele innych klasycznych systemów grzewczych. Tutaj jednak mowa o cieple pod postacią promieniowania podczerwonego – niewidzialnego dla ludzkiego oka, które okazało się być bardzo skutecznym nośnikiem energii cieplnej. Grzejnik rozgrzewa się do wysokiej temperatury i przekazuje ją równomiernie za pomocą podczerwieni bezpośrednio do ścian, mebli czy ludzi znajdujących się w pomieszczeniach. Nie ma tutaj klasycznego ogrzewania powietrza – czyli ogrzewania konwekcyjnego.

Efektywniejsza praca elektrycznych grzejników na podczerwień

Grzejniki wykorzystujące podczerwień do przenoszenia ciepła, są w stanie ograniczyć zapotrzebowanie na energię nawet do 70% względem ogrzewania konwekcyjnego. Ciepło jest znacznie efektywniej wykorzystywane, bo kluczowe jest tutaj ogrzewanie ścian, a nie powietrza. Odpowiednio nagrzane ściany czy podłoga, przy niższej temperaturze powietrza, powodują znacznie wyższy komfort domowników niż przy konwekcyjnym grzaniu (co z tego, że powietrze będzie miało bardzo wysoką temperaturę, jak na zimnych panelach nie będziemy w stanie dłużej stać). Jako optymalne warunki w pomieszczeniu można uznać:

  • ogrzanie ścian do temperatury na poziomie 18 oC,
  • lub ogrzanie powietrza do temperatury na poziomie 24oC (ściany mogą mieć wtedy nawet 15 oC)

Jak grzejniki na podczerwień dbają o nasze zdrowie?

Dzięki ogrzewaniu bezpośrednio ścian, a nie wprawianiu w ruch powietrza, unikamy tutaj unoszenia i rozprzestrzeniania wszelkiego rodzaju pyłków, kurzu, drobnoustrojów czy alergenów. Mechaniczny obieg powietrza powodu także jego osuszanie, co czasem wymaga stosowania nawilżaczy powietrza to jego poprawy (sytuacja znana często z pracy w biurowcach). Stosowanie ogrzewania na podczerwień nie powoduje takich problemów, pozostawiając powietrzu jego naturalną wilgotność. To wszystko sprawia, że tego typu ogrzewania jest znacznie zdrowsze.

Inteligentne funkcje i systemy w grzejnikach na podczerwień

Inteligentne funkcje i systemy w panelach grzewczych na podczerwień, pozwalają tym urządzeniom działać maksymalnie efektywnie przy minimalnym wykorzystaniu mocy. Kluczowe jest tutaj połączenie urządzenia grzewczego z termostatem. Wśród dostępnych funkcji, jakie posiadają inteligentne elektryczne grzejniki na podczerwień, znajdziemy:

  • Miernik zużycia energii – który pozwoli na bieżąco kontrolować dzienne czy tygodniowe zużycie energii, czyli w praktyce ile kosztuje nas ogrzewanie.
  • Czujnik ruchu – grzejnik dostosuje moc grzania, gdy jego pobliżu znajdą się osoby.
  • Czujnik otwartego okna – grzejnik automatycznie wyłączy się, gdy otworzysz okno, przez co wyczuje gwałtowny spadek temperatury. Nie będzie grzał w momencie wietrzenia pokoju, co jest zmorą w przypadku tradycyjnych kaloryferów przy centralnym ogrzewaniu.
  • Zmienna moc urządzenia – grzejniki automatycznie dostosowują moc grzania do panujących warunków i ustawionej na termostacie temperatury.

Grzejnik elektryczny z termostatem na podczerwień

Pamiętaj o termostacie do elektrycznego grzejnika na podczerwień

Niezbędnym elementem całego systemu ogrzewania za pomocą urządzeń na podczerwień jest termostat. To właśnie to małe urządzenie jest układem sterującym i utrzymującym oczekiwaną w pomieszczeniu temperaturę. Część grzejników posiada wbudowany termostat, do innych modeli paneli grzewczych konieczne będzie dokupienie termostatu zewnętrznego. Mamy tutaj pełną dowolność co do wyboru modelu i jego ceny. Wystarczą zarówno te z podstawowymi funkcjami, jak i również można stosować bardziej rozbudowane egzemplarze, wyposażone np. w moduł sterowania poprzez łączność WiFi.

Wiele wariantów grzejników na podczerwień do wyboru

W ofercie sklepów znajdziemy wiele rodzajów grzejników na podczerwień. Rynek umożliwia zakup od stosunkowo małych paneli łazienkowych, do dużych wariantów przeznaczonych do pozostałych pomieszczeń domowych. Są również panele sufitowe oraz zaawansowane grzejniki przemysłowe (idealne do hal czy magazynów). Nie można zapomnieć o grzejnikach hybrydowych – łączących ze sobą ogrzewanie podczerwienią wraz z tradycyjnym grzaniem konwekcyjnym. Do tego znajdziemy wersje montowane na stałe – czyli najczęściej wspominane panele, jak również wersje bardziej mobilne – określane jako promienniki podczerwieni (możliwe do ustawienia na statywie czy swobodnego przemieszczania).

Nowoczesny design paneli na podczerwień

Decydując się na zakup paneli grzewczych na podczerwień, możemy być również spokojni o ich dostosowanie do panującego w pomieszczeniu stylu. Oprócz dostępnych paneli w kolorze białym, szarym czy czarnym, rynek oferuje także możliwość indywidualnej grafiki. Każdy panel grzewczy składa się z kilku elementów – podstawy, elementu grzejnego, ekranu odbijającego promieniowanie, hartowanej szyby oraz ramki spinającej wszystko w całość. Kluczowa jest wspomniana szyba, na której możemy umieścić pejzaż, rodzinne zdjęcie czy inna dowolną grafikę, która wzbogaci wygląd ściany.

Grzejniki elektryczne energooszczędne do domu oraz zakładu

Grzejniki na podczerwień sprawdzają się nie tylko w domowych zastosowaniu. Ich świetne właściwości grzewcze doceniono we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach o dużej kubaturze – magazynach, halach produkcyjnych, warsztatach, dużych pomieszczeniach hodowlanych czy namiotach. Promienniki ciepła przez podczerwień ogrzewają nie tylko ściany, ale i znajdujące się w pomieszczeniach meble, zwierzęta czy ludzi - co jest kluczowym rozwiązaniem do dużych powierzchni i konieczności ich ogrzania za rozsądne środki. Dlatego właśnie ogrzewanie panelami grzewczymi na podczerwień jest na dużych powierzchniach najbardziej oszczędne względem innych metod.

Grzejniki na podczerwień jako system dodatkowy lub samowystarczalny system grzewczy

Elektryczne grzejniki na podczerwień w praktyce mogą być stosowane jako uzupełnienie już istniejącego systemu grzewczego (także tradycyjnego konwekcyjnego, znacząco ograniczają jego wykorzystanie). W takim przypadku mniejszy będzie również nakład inwestycyjny. Grzanie w podczerwieni może również występować jako samowystarczalny i bardzo wydajny system ogrzewania, zależny jedynie od dostaw energii elektrycznej. System o bardzo prostej konstrukcji, łatwemu montażowi i banalnemu ustawianiu temperatury przy wykorzystaniu termostatu.

Grzejniki elektryczne na podczerwień inwestycją na długie lata  

Decydując się na ogrzewanie podczerwienią, trzeba się liczyć z inwestycją zwracającą się dopiero po kilku latach. Zawsze warto dokonać niezbędnych szacunków co do spodziewanych oszczędności względem łącznych nakładów inwestycyjnych. Tego typu wydatki najszybciej zwracają się w lokalach o dużej powierzchni do ogrzania czy tych o słabej izolacji cieplnej (np. stare kamienice). W takich przypadkach warto też rozważyć grzejniki na podczerwień hybrydowe – łączące w sobie technologię podczerwieni wraz z grzaniem konwekcyjnym, świetnie sprawdzając się zwłaszcza przy trudnych do ogrzania pomieszczeniach.

Opinie o grzejnikach elektrycznych na podczerwień

Energooszczędne grzejniki na podczerwień szczycą się wieloma dobrymi opiniami wśród użytkowników, którzy zdecydowali się na ich montaż. Podkreślane głównie są ich wysoka efektywność oraz opłacalność montażu. Zwrot z inwestycji może nastąpić już w okolicach 6-8 lat użytkowania. Doceniane są komfort użytkowania oraz stosunkowo prosty i mało kosztowny montaż, a także duży wybór urządzeń na rynku.

Cena grzejników na podczerwień

Decydując się na zakup elementów grzewczych na podczerwień, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od metrażu lokalu i częstotliwości rozmieszczenia paneli. Ceny paneli czy grzejników na podczerwień zaczynają się od około 400-500 złotych. Za najdroższe panele trzeba liczyć się z wydatkiem przekraczającym 2500 zł. Do tego oczywiście konieczny będzie zakup termostatu – do wyboru w przedziale 100-3500 zł no i kosztów montażu – tutaj już według indywidualnej wyceny.

Sklep internetowy z grzejnikami na podczerwień - ekopodczerwien.pl

Nowoczesne elektryczne grzejniki na podczerwień to nie tylko komfortowe i bezpieczne rozwiązanie, ale także bardzo wydajny sposób na ogrzanie pomieszczeń. Jest to też znacznie tańsze rozwiązanie względem innych metod grzewczych, realnie pozostawiające środki finansowe w naszym portfelu. Warto również podkreślić dostępny bogaty wybór paneli grzewczych, który pozwoli wybrać model najlepiej komponujący się ze stylem panującym w mieszkaniu - z jednej strony wtapiając się w tło, a z drugiej pozostając osobnym elementem wystroju wnętrza. Dostępne grzejniki elektryczne na podczerwień będą odpowiednie zarówno do przestrzeni domowej, jak i powierzchni przemysłowych, takich jak magazyny, hale produkcyjne czy warsztaty. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl