Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
Wraz z rozwojem technologii mamy do dyspozycji coraz to nowe formy ogrzewania naszych domów. Panele na podczerwień są wyjątkowo wartym rozpatrzenia rozwiązaniem jeżeli chodzi o alternatywy dla tradycyjnych sposobów wytwarzania ciepła Korzystając z nich możemy nie tylko znacząco obniżyć nasze rachunki za energię elektryczną, ale także przysłużyć się środowisku.
KLIMA 20 - 2000W grzejnik elektryczny na podczerwień energooszczędny
Mantra 15 750/1500W Grzejnik Panel na Podczerwień Radialight
Mantra 20 - 1000/2000W Przenośny Lub Wiszący Panel Na Podczerwień
KLIMA 15 - 1500W grzejnik elektryczny na podczerwień energooszczędny
KLIMA 10 - 1000W grzejnik elektryczny na podczerwień energooszczędny
KLIMA 7 - 750W grzejnik elektryczny na podczerwień energooszczędny
KLIMA 7 z relingiem - 750W grzejnik elektryczny na podczerwień energooszczędny biały
DEVA Białe Szkło - grzejnik łazienkowy elektryczny na podczerwień 1500W
DEVA Czarne Szkło - grzejnik łazienkowy elektryczny na podczerwień 1500W
Color Boom 600W Panel grzewczy na podczerwień z nadrukiem + termostat gratis
Panele na podczerwień – efektywne ogrzewanie przy znacznie niższych kosztach
Panel grzewczy to najskuteczniejszy dostępny na rynku sposób ogrzewania pomieszczeń. Grzejnik na podczerwień jest w stanie ograniczyć zapotrzebowanie Twojego domu na energię elektryczną nawet do 70% w stosunku od ogrzewania konwekcyjnego. Oszczędność polega w tym wypadku nie tylko na znacznie niższym zapotrzebowaniu na energię elektryczną, ale także na efektywnym wykorzystaniu wytwarzanego ciepła. Dzięki temu, że jest ono niemalże całkowicie przekazywane ogrzewanej powierzchni, jesteśmy w stanie skorzystać ze znacznie większej ilości produkowanej energii cieplnej niż ma to miejsce w przypadku korzystania ze standardowych rozwiązań.
Tym, co naprawdę maksymalizuje nasz komfort w ogrzewanym połączeniu i wpływa na faktyczne odczuwanie jego ciepła nie jest temperatura powietrza, która jest podnoszona przez grzejniki konwekcyjne, a temperatura ścian. To dlatego piece kaflowe do dziś pozostają jedną z bardziej komfortowych dla przebywających w danym pomieszczeniu osób metod ogrzewania. Niższa temperatura powietrza oraz odpowiednio nagrzane ściany tworzą warunki, w których możemy poczuć się znacznie bardziej komfortowo niż w odwrotnej sytuacji. Jednocześnie pozwalają nam one odczuwać wyższą temperaturę niż ma to miejsce podczas ogrzewania samego tylko powietrza.
Zdrowie – istotny aspekt korzystania z paneli na podczerwień
W ten sposób dochodzimy do aspektu zdrowotnego używania paneli grzewczych. Jest on szczególnie istotny dla osób uczulonych na kurz oraz inne substancje unoszące się w powietrzu. Standardowe ogrzewanie wprawiając w ruch unoszące się do góry powietrze wywołuje nie tylko cyrkulację ciepła w naszym pomieszczeniu, ale przyczynia się również do rozprzestrzeniania w nim roztoczy, kurzu i alergenów.
Ponadto mechaniczny obieg powietrza powoduje znaczne jego wysuszenie, co z kolei stwarza konieczność stosowania nawilżaczy powietrza w celu poprawy jego jakości. Stosując panele grzewcze na podczerwień nie mamy tego problemu. Powietrze nie traci w żaden sposób swojej naturalnej wilgotności, a newralgiczne obszary przy ścianach, które wcześniej mogły być narażone na powstawanie na nich grzybów i pleśni są ogrzewane i osuszane za pośrednictwem wytwarzanego przez panel ciepła.
Panele na podczerwień ogrzewają nasze pomieszczenia przede wszystkim emitując ciepło w kierunku ściany. W ten sposób podwyższają jej temperaturę oraz zmniejszają panującą w niej wilgotność. Umożliwia to oprócz wskazanych już korzyści dodatkową izolację cieplną, jeszcze bardziej zmniejszającą ilość energii potrzebnej do efektywnego ogrzania naszego domu.
W efekcie możemy uzyskać w pełni komfortową odczuwalną temperaturę pomieszczenia przy ogrzewaniu go do temperatury o dwa stopnie Celsjusza niższej niż w przypadku alternatywnych rozwiązań. Ogrzewanie podczerwienią może się zatem okazać wyborem nie tylko korzystnym dla naszego portfela, ale także i dla zdrowia. Nie wspominając już o oszczędnościach związanych ze znacznym ograniczeniem występowania w naszym domu czynników, powodujących najczęstsze infekcje.
Jak stosowanie paneli na podczerwień przełoży się na komfort Twojego życia?
Dzięki panelom grzewczym na podczerwień już zawsze będziesz mieć pewność, że panująca w Twoim domu temperatura pozostanie niezmienna, a warunki panujące w poszczególnych pomieszczeniach będą przyjazne dla zdrowia wszystkich domowników. Ciepło, emitowane przez panel grzewczy jest bardzo delikatne i przypomina w odczuciu naturalne promienie słoneczne. Stosując to rozwiązanie będziesz mógł zachować stałą temperaturę w ogrzewanych pomieszczeniach bez konieczności nieustannego manewrowania mechanizmem klimatyzującym.
Równomierny rozkład temperatury – jak to działa?
Dzięki ogrzaniu całej powierzchni ściany za pomocą strategicznie rozmieszczonych paneli podczerwieni jesteśmy w stanie znacząco poprawić komfort cieplny, odczuwalny w naszym domu. Generowana przez panele temperatura będzie przyjemnie rozchodziła się po pomieszczeniu, sprawiając wrażenie całkowicie naturalnej i jak gdyby organicznie wbudowanej w przestrzeń naszego domu.
Taki sposób działania naszych paneli znacząco zmniejszy zapotrzebowanie na ciepło naszego budynku. W zależności od naszych potrzeb, możemy stosować panele na podczerwień zarówno w charakterze docieplenia poszczególnych pomieszczeń, jak i jako wiodący i samowystarczalny system grzewczy. Dzięki efektywnemu wykorzystaniu naturalnych sposobów rozprowadzania ciepła zużycie energii przy zastosowaniu ogrzewania infra-red jest znacznie niższe niż zapotrzebowanie na prąd generowane przez grzejniki elektryczne.
Wiele wariantów – które ogrzewanie wybrać?
System ogrzewania na podczerwień możemy dostosować dowolnie do swoich potrzeb. Do wyboru mamy całą gamę urządzeń – od niewielkich paneli łazienkowych poprzez warianty przeznaczone do pozostałych pomieszczeń w domu i panele sufitowe aż po zaawansowane grzejniki przemysłowe, zdolne do ogrzewania większych przestrzeni. Ciekawym rozwiązaniem są też grzejniki hybrydowe, łączące w sobie cechy ogrzewania światłem podczerwonym ze standardowym urządzeniem konwekcyjnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie uzyskać jeszcze lepsze efekty przy zachowaniu wymienionych wcześniej benefitów korzystania z paneli na podczerwień.
Inteligentny system grzejnika hybrydowego jest w stanie podtrzymywać w naszym pomieszczeniu ustawioną za pomocą termostatu temperaturę przy zachowaniu maksymalnej oszczędności energii. Jest to możliwe dzięki automatycznemu dostosowaniu sposobu ogrzewania pomieszczenia do panującej w nim aktualnie temperatury. Dzięki połączeniu ogrzewania podczerwonego oraz konwekcyjnego zyskamy pewność, że niezależnie od warunków zawsze będziemy mieli możliwość szybkiego podniesienia temperatury naszych pomieszczeń przy wykorzystaniu minimalnych nakładów energii elektrycznej.
Nowatorski design
Wartą nadmienienia kwestią związaną z panelami na podczerwień są ich niebywałe walory estetyczne. Oprócz podstawowej wersji urządzenia masz możliwość również zakupu panelu z designerskim nadrukiem, który może pełnić dodatkowo funkcję dekoracyjną! Dzięki temu niezależnie od miejsca i sposobu, w jaki zdecydujesz się zamontować panel, zyskasz w pełni efektywny panel grzejny, intrygujący dodatkowo swoim oryginalnym designem.
Trzeba jednak przyznać, że panele grzewcze – nawet te w wersji podstawowej – mogą stanowić znakomite uzupełnienie wizualne dla wielu nowoczesnych wnętrz. Mnogość wyboru w zakresie rozmiarów, parametrów oraz szczegółów dotyczących wyglądu zewnętrznego panelu daje nam dodatkowe możliwości personalizacji systemu pod kątem naszych upodobań oraz wystroju pomieszczeń, w których mamy zamiar je zainstalować.
Panele na podczerwień – opinie
Wśród użytkowników paneli na podczerwień panuje zgoda co do tego, że takie rozwiązanie znacząco obniża koszty ogrzewania pomieszczeń – nawet w słabo izolowanych kamienicach czy innych rodzajach wyjątkowo trudnych do ogrzania zabudowań. W sytuacji, w której nasz budynek nie posiada odpowiedniej izolacji cieplnej warto jednak zainwestować w dodatkowe, awaryjne źródła ciepła na wypadek wystąpienia bardzo niskich temperatur, a przede wszystkim – jeśli tylko mamy taką możliwość – dokonać modernizacji ocieplenia budynku. Dobrym rozwiązaniem w przypadku pomieszczeń wyjątkowo narażonych na niskie temperatury mogą być grzejniki hybrydowe, mające zdolność do emisji większej ilości ciepła niż same tylko panele infra-red.
Czy promieniowanie podczerwone jest w pełni bezpieczne dla człowieka?
Wśród najczęściej zadawanych pytań na temat instalacji grzewczych opartych na promieniowaniu podczerwonym regularnie pojawiają się wątpliwości, dotyczące wpływu tego typu promieniowania na organizm człowieka. I choć obawy te są w pełni uzasadnione – jako że z biegiem czasu otaczamy się rosnąca ilością promieniowania wszelkiego typu, z którego nie każde oddziałuje na nasz organizm pozytywnie – w tym wypadku nie mamy się czego obawiać.
Panele podczerwone emitują fale, bazujące na całkowicie naturalnych i bezpiecznych dla człowieka zakresach pasma promieniowania. Pamiętajmy, że termin promieniowanie podczerwone może odwoływać się do różnego typów fal, mających skrajnie odmienne oddziaływanie na organizmy żywe. Dlatego też – choć możemy spotkać się z negatywnymi opiniami na temat oddziaływania samej podczerwieni na ludzki organizm – w istocie dotyczą one innych rodzajów promieniowania niż to, które stosowane jest w panelach grzewczych.
Panel na podczerwień czy promiennik?
Ciekawą alternatywą dla paneli na podczerwień może być promiennik, działający w oparciu o ten sam mechanizm co omawiane urządzenia. Różnicą w tym wypadku jest jego mobilność. Promiennik możemy umieścić w dowolnym miejscu, na przeznaczonym do tego statywie lub zmieniać jego położenie poprzez przytwierdzanie go do wszelkiego typu powierzchni.
I choć zasada działania pozostaje zbliżona do tej, opisanej w przypadku paneli – promiennik może nam zaoferować dodatkowe możliwości, takie jak choćby pełna funkcjonalność niektórych jego modeli na otwartych przestrzeniach. Krótkofalowy promiennik podczerwieni okaże się dla nas znakomitą pomocą, jeśli często organizujemy grille i przyjęcia na tarasie naszego domu. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu urządzenia zapewnimy wszystkim naszym gościom komfortowe warunki, niwelując odczuwanie wieczornego chłodu.
Panele na podczerwień - przygotowanie pomieszczenia
Instalacja ogrzewania infra-red jest niezwykle prosta. Wystarczy tylko wykonanie kilku otworów w odpowiedniej odległości i umieszczenie w nich elementów instalacyjnych panelu. Przed zakupem systemu warto rozważyć dokładnie, jakiej mocy panele będą najbardziej odpowiednie w naszym przypadku. Możemy tego dokonać, biorąc pod uwagę takie parametry ogrzewanych pomieszczeń jak ich kubatura oraz poziom izolacji cieplnej budynku. Im niższa bazowa temperatura pomieszczenia, tym większą moc powinny mieć instalowane panele.
Choć najbardziej optymalnym pod względem rozmieszczenia i funkcjonalności modułów grzewczych rozwiązaniem jest skorzystanie z paneli sufitowych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować je również na ścianie. Należy jednak przy tym pamiętać o tym, że montowane w ten sposób panele powinny być oddalone od podłogi o ok. 2/3 wysokości ściany. Pozwoli nam to na w pełni efektywne wykorzystanie ich potencjału.
Ogrzewanie na podczerwień – rozwiązanie doskonałe w każdych warunkach
Niezależne od tego, czy szukasz sposobu na dogrzanie swojego mieszkania w bloku lub kamienicy czy też chciałbyś zastosować sprawdzone, zaawansowane technicznie rozwiązanie grzewcze w swoim domu, panele na podczerwień okażą się doskonałym wyborem. Ich instalacja umożliwi Ci nie tylko na dokonanie znacznych oszczędności (strategicznie rozplanowana inwestycja może zwrócić się w postaci niższych rachunków za elektryczność już na przestrzeni dwóch lat!) ale także pozwoli Ci poprawić stan swojego zdrowia i samopoczucia.
Pamiętaj, że tego typu inwestycje są wyborami, których dokonujemy na długie lata. Ogrom korzyści, które możesz odnieść przy zastosowaniu ogrzewania na podczerwień w swoim domu znacząco przewyższa koszty związane z instalacją systemu. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na zbudowaniu niezależnego systemu ogrzewania, czy też szukasz jedynie sposobu na dogrzanie określonych partii Twojego domu – instalacja paneli na podczerwień umożliwi Ci wykonanie tego zadania w najlepszy sposób.
Termostat – wbudowany czy zewnętrzny?
Przy zakupie paneli warto zwrócić uwagę na fakt, czy wybrany przez Ciebie model posiada wbudowany termostat. Jeśli okaże się, że nie został on wyposażony w ten moduł – zalecamy wraz z zamawianym urządzeniem grzewczym zakupić termostat zewnętrzny. Jego instalacja pozwoli nam skorzystać z pełnej funkcjonalności panelu oraz umożliwi pełną kontrolę nad generowaną przez urządzenie temperaturą. Tylko panele grzewcze z zainstalowanym termostatem umożliwią nam stworzenie efektywnego, dostosowanego do potrzeb poszczególnych części naszego domu systemu grzewczego.
W kwestii termostatów również mamy pełną dowolność jeżeli chodzi o poziom zaawansowania akcesorium – od urządzeń najprostszych po zaawansowane mechanizmy sterujące z wbudowaną łącznością WiFi.
Głównymi zaletami ogrzewania panelami na podczerwień oraz grzejnikami na podczerwień są:
- pozytywny wpływ na zdrowie
- znaczna oszczędność od 30% do 70% mniejsze zużycie energii
- nie zanieczyszczamy środowiska
Pamiętajmy, że ogrzewanie podczerwienią nie potrzebuje powietrza do procesu grzania, tym samym nie powoduje konwekcji a co za tym idzie nie wzbija kurzu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób posiadających alergie właśnie na kurz.
Do urządzeń nie posiadających wbudowanego termostatu należy dokupić termostat.