Folie i maty grzewcze – zastosowanie w ogrzewaniu podłogowym

 

Folie i maty grzewcze – zastosowanie w ogrzewaniu podłogowym

Podczerwień to nowoczesny oraz ekologiczny sposób na ogrzewanie naszego domu. To bardzo zdrowy i ekonomiczny sposób na utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Do ogrzewania podczerwienią zaliczają się mało znane, lecz bardzo skuteczne maty oraz folie grzewcze. Pomimo tego, że stosuje się je do ogrzewania podłogowego, różnią się sposobem zastosowania, jak również budową.

Folie grzewcze

Folie grzewcze podłogowe, nadają się tylko do stosowania w momencie kiedy mamy suchą zabudowę, czyli np. panele. Wybór odpowiedniej folii nie jest prosty, ponieważ musimy dopasować ją do mocy jaka jest potrzebna do ogrzania pomieszczenia. Podczas wybierania folii grzewczej, należy pamiętać, że źle dobrany produkt spowoduje wydłużenie czasu nagrzewania pomieszczenia. W momencie, gdy powierzchnia jest zbyt mała, również czas będzie dłuższy, jednak w tym przypadku osiągniemy odpowiednią moc grzewczą. Należy również zadbać o odpowiedni dobór termoregulatora, ze względu na to, iż taki, który obsługuje zbyt małą moc, może spowodować uszkodzenie systemu grzewczego.

Maty grzewcze

Maty grzewcze stosujemy do ogrzewania powierzchni ceramicznych. Dzięki takiemu ułożeniu uzyskujemy tanie oraz ekologiczne ogrzewanie. W tym przypadku również potrzebujemy termostat, którym będziemy sterować naszą matą. 

Folie oraz maty grzewcze są idealnym rozwiązaniem do naszych domów, tworząc razem system grzewczy na podczerwień. Musimy jednak pamiętać, że najważniejszy jest odpowiedni dobór mocy. Jeżeli nie mamy pewności co wybrać, najlepiej zapytać osoby wykwalifikowanej, która odpowie na nasze wszystkie pytania oraz pomoże dobrać ogrzewanie. Warto również pamiętać o tym, że folie, jak również maty grzewcze to jedyny wydatek przy takim ogrzewaniu. Nie potrzebujemy do niego żadnych dodatkowych instalacji. Folie, maty grzewcze oraz inne elementy na podczerwień to świetna alternatywa dla innych sposobów ogrzewania, a przede wszystkim bardziej ekologiczny i tańszy.

 

https://ekopodczerwien.pl/pl/p/Mata-grzewcza-termostat-programowalny-150-Wm2-Hemstedt/204

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl