Podczerwień – alternatywny pomysł na ogrzewanie domu

Podczerwień – alternatywny pomysł na ogrzewanie domu

Ogrzewanie podczerwienią jest nam dobrze znane, jednak nie wszyscy o tym wiemy. Czym różni się od  tradycyjnych metod grzewczych? Czy jest opłacalne pod względem finansowym? Jakie są zalety ogrzewania podczerwienią? W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości dotyczące ogrzewania podczerwienią.

Podczerwień możemy porównać do promieni Słońca, które ogrzewają Ziemię. Promieniowanie przemieszcza się po pomieszczeniu w formie fal, które zostają wchłonięte przez przedmioty w pokoju, a następnie przekształcane w ciepło.

Zalety ogrzewania podczerwienią

  1. Ogrzewa przedmioty, a nie powietrze

Wiązka promieniowania dociera do przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu, a one oddają temperaturę do otoczenia, bez ingerencji powietrza, dlatego ciepło, które odczuwamy jest znacznie przyjemniejsze.

  1. Ciepło odczuwalne jest natychmiast

Ze względu na to, iż to przedmioty oddają ciepło do otoczenia, jest ono odczuwane niemal natychmiast. Koszty takiego ogrzewania są również niższe, przez to, że nie potrzebujemy aż tyle czasu na ogrzanie pomieszczenia w którym znajdujemy się w danym momencie.

  1. Niemal całkowita redukcja cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu

Podczas ogrzewania na podczerwień nie dochodzi do cyrkulacji powietrza, a co za tym idzie temperatura w pokoju jest w każdym miejscu taka sama, natomiast podczas tradycyjnych metod ogrzewania, temperatura na górze jest znacznie wyższa niż na dole, przez co jest mniejszy komfort, podczas przebywania w danym pomieszczeniu.

  1. Jeden z tańszych systemów grzewczych

Pomieszczenie w którym wykorzystywane jest ogrzewanie podczerwienią bardzo szybko ulega nagrzaniu oraz znacznie wolniej dochodzi do wychłodzenia, przez co koszty takiego systemu grzewczego są niższe niż podczas używania innych metod grzewczych

  1. Długa żywotność elementów instalacji

Elementy wykorzystywane do ogrzewania na podczerwień charakteryzują się bardzo długą żywotnością, dlatego po instalacji, nie musimy martwić się o kolejne koszty, związane z naprawą elementów grzewczych. Dodatkowo system nie wymaga przeglądów, nie wykazuje tworzenia kamienia czy też zużycia.

  1. Ogrzewanie jest praktycznie bezobsługowe

Ogrzewanie na podczerwień jest ustawiane za pomocą termostatów. Możemy wybrać pasujący dla nas program oraz ustawić odpowiednią temperaturę.

  1. Elegancki wygląd, pasujący do nowoczesnych mieszkań

Nowoczesny styl mieszkań nijak ma się do tradycyjnych grzejników mocowanych na ścianach. Elementy ogrzewania na podczerwień są nie tylko funkcjonalne, ale również posiadają elegancki design, który wpasuje się w wystrój wnętrza

  1. Ekologicznie

Do ogrzewania na podczerwień nie jest wykorzystywane drewno, ani inny materiał łatwopalny, przez co nie tylko nie wpływa negatywnie na środowisko, ale chroni je przed szkodliwymi substancjami powstałymi podczas spalania.

  1. Posiada wiele walorów zdrowotnych

Ze względu na to, iż podczas ogrzewania na podczerwień nie dochodzi do cyrkulacji powietrza, kurz zgromadzony w pomieszczeniu nie unosi się, dlatego jest szczególnie polecane dla osób z chorobami górnych dróg oddechowych, takich jak astma, czy alergie. Ponadto zapobiega ono rozwojowi grzybów i pleśni, ze względu na to, iż wiązka promieniowania podczerwonego wchłaniana jest również przez ściany, które dzięki temu są ciepłe i suche.

Ogrzewanie podczerwone to nie tylko oszczędność, lecz także wiele walorów zdrowotnych i ekologicznych, dlatego warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem do naszego domu.

 

https://ekopodczerwien.pl/pl/c/Panele-na-podczerwien-oraz-grzejniki-na-podczerwien/13

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl