Wybierz filtry

Pierwsze przemysłowe promienniki podczerwieni zaczęły pojawiać się powszechnie od około 1970 roku. Przy dość niewielkim nakładzie energii, skutecznie podnoszą temperaturę pomieszczenia w przyjemny sposób. Używane w nich panele na podczerwień działają na zasadzie przesyłu promieni podczerwonych (cieplnych) – identyczne promienie emitowane są przez słońce. Ciepło wytwarzane za pomocą promiennik nagrzewa bezpośrednio konkretny obszar. Pozwala to na zachowanie rześkiego i nieduszącego powietrza.

1000 W Ogrzewacz dna beczek do 150°C + termostat T602.A

1000 W Ogrzewacz dna beczek do 150°C + termostat T602.A

Cena: 3 330,00 zł (netto: 2 707,32 zł )
szt.
zobacz więcej
1000 W Ogrzewacz dna beczek do 150°C + termostat T602.G

1000 W Ogrzewacz dna beczek do 150°C + termostat T602.G

Cena: 3 930,00 zł (netto: 3 195,12 zł )
szt.
zobacz więcej
440W Mata grzewcza do beczek o średnicy 28/35 cm

440W Mata grzewcza do beczek o średnicy 28/35 cm

Cena: 2 000,00 zł (netto: 1 626,02 zł )
szt.
zobacz więcej
660W Ogrzewacze beczek o średnicy 35/43 cm

660W Ogrzewacze beczek o średnicy 35/43 cm

Cena: 2 290,00 zł (netto: 1 861,79 zł )
szt.
zobacz więcej
880W Płaszcz grzewczy do beczek o średnicy 48/56 cm

880W Płaszcz grzewczy do beczek o średnicy 48/56 cm

Cena: 2 890,00 zł (netto: 2 349,59 zł )
szt.
zobacz więcej

Za funkcję grzewczą w promiennikach cieplnych odpowiada żarnik (mocno rozgrzana tafla), który falami transmituje ciepło. Zakres temperatur żarnika – w promiennikach przemysłowych – to od 60 do nawet 2000 stopni Celsjusza. Największe korzyści z ogrzewania podczerwienią zyskują wysokie obiekty przemysłowe (hale, magazyny itp.), gdzie zużycie energii zostaje znacznie zminimalizowane, co pozwala na ogromne oszczędności. Niemniej jednak, ogrzewanie podczerwienią, sprawdzi się doskonale w budynkach i pomieszczeniach rożnego typu.

Ogrzewanie na podczerwień jest wysoce energooszczędne i ekonomiczne. Przy stosunkowo niskim budżecie, znacznie ogranicza się zużycie energii. Bezpośrednio podgrzewane pomieszczenie (a nie powietrze) = zapobieganie utratom ciepła/zmaksymalizowana oszczędność. Możliwość dostosowania mocy grzewczej, do specyfiki obiektu/pomieszczenia, pozwala na zastosowanie elektrycznego systemu ogrzewania zarówno w domach, jak i w ogromnych halach przemysłowych. Jako grzejniki bezpośrednie, precyzyjnie ogrzeją konkretne miejsce pomieszczenia oraz zewnętrzne tarasy.

Ogrzewanie konwekcyjne (nadmuchowe) vs przemysłowe promienniki podczerwieni

Ogrzewanie pomieszczeń, za pomocą powietrza, jest mało wydajnym ekonomicznie rozwiązaniem. W przeciwieństwie do promienników ciepła, ogrzewanie nadmuchowe podwyższa temperaturę powietrza. Skutkiem tego, jest gromadzenie się ciepłego powietrza od sufitu i pozostawienie cienkiej warstwy chłodnego powietrza na wysokości podłogi. Podsumowując, niski poziom ogrzewania, dużo większe koszta, niekomfortowe ogrzewanie, a do tego przeciągi! Najczęstszy powód zaniżonej produktywności w wielu miejscach pracy i problemów zdrowotnych, które każdego dnia skutecznie napędzają liczbę zwolnień lekarskich.  

Przemysłowe promienniki podczerwieni - wybierz oszczędność I komfortowe ciepło

Przemysłowe promienniki na podczerwień elastycznie dopasują się do Twoich potrzeb i komfortowo ocieplą miejsce, które wskażesz. Ciepło skumuluje się w ścianach i podłogach, aby następnie sukcesywnie oddawać je całemu pomieszczeniu. Niczym ziemia oddająca nam wchłonięte od słońca promienie ciepła. To właśnie odwzorowanie naturalnego procesu ogrzewania nadaje skuteczność tej metodzie. Wybierając standardową opcję ogrzewania (np. nadmuch powietrzny), odbieramy sobie możliwość zaoszczędzenie ogromnej ilości energii. Ogrzewanie podczerwienią, oprócz bycia bardziej ekonomiczną wersją, dostarczy również dużo większego komfortu użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl