Ogrzewanie na podczerwień - koszty

Ogrzewanie na podczerwień – czy to się opłaca?

Nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić, jakie będą koszty ogrzewania domu tym systemem, ze względu na to, iż to zależy od panującego klimatu, izolacji budynku, cen energii elektrycznej, jak również temperatury jaką chcemy uzyskać w pomieszczeniu. Przedstawimy jednak przybliżone koszty montażu oraz użytkowania, w porównaniu do tradycyjnych metod grzewczych.

 

Koszt zakupu

Ogrzewanie na podczerwień charakteryzuje się tym, że nie wytwarza kosztów związanych z budową infrastruktury grzewczej. Tego typu ogrzewanie generuje więc do 70% mniejsze koszty zakupu od powszechnie stosowanych systemów. Nie ma również kosztów dodatkowych związanych z budową instalacji wodnej, kominowej i innych elementów potrzebnych do tradycyjnego ogrzewania.

Oszczędność miejsca 

Do systemu ogrzewania podczerwienią nie potrzebujemy dodatkowego miejsca na piec czy opał, co również obniża nam koszty. Panele grzewcze można zamontować w dowolnym miejscu, wykorzystując wolną przestrzeń w pomieszczeniu. Nie tylko zmniejszamy koszty związane z budową kotłowni, ale również zyskujemy dodatkowe pomieszczenie, które możemy wykorzystać w dowolny sposób. 

Trwałość materiałów

System ogrzewania podczerwienią jest bardzo trwały, dlatego nie wymaga konserwacji oraz nie generuje dużych kosztów związanych z naprawami. Dodatkowo możliwy jest demontaż systemu oraz ponowne zamontowanie w nowym miejscu. W przypadku remontu czy przeprowadzki nie musimy zatem ponosić dodatkowych kosztów.

Koszty ogrzewania 

Pierwszą myślą, która przychodzi nam do głowy jest wzrost rachunków za prąd. Jednak porównując dotychczasowy sposób ogrzewania, z tym na podczerwień, zauważymy, że tradycyjny sposób jest droższy. Musimy wziąć pod uwagę wydajność takiego ogrzewania, ponieważ ciepło rozprowadzane jest równomiernie, a powietrze wolniej się wychładza, dlatego te koszty automatycznie są mniejsze. Biorąc pod uwagę dom, którego powierzchnia to około 100m2, a okres grzewczy to 6 miesięcy, koszt ogrzewania, przy dobrej izolacji oraz korzystnej stawce za prąd to około 3000zł. 

 

https://ekopodczerwien.pl/pl/i/Ogrzewanie-podczerwienia-koszty/16 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl