Jak ogrzać pomieszczenia zewnętrzne?

Jak ogrzać pomieszczenia zewnętrzne

Bardzo często szukamy miejsc, w których w ciszy i spokoju zrelaksujemy się po ciężkim dniu pracy. Altana, bądź taras to idealne miejsce, jednak bardzo często temperatury są tak niskie, że bez odpowiedniego ogrzewania, nie jesteśmy w stanie przebywać w danym miejscu. Z pomocą przychodzą nam w takiej chwili promienniki podczerwieni.

Pierwszą myślą na ogrzanie altany lub przeszklonego tarasu, jest piecyk gazowy. Jednak, przy słabej izolacji tego typu pomieszczenia, dojdzie do szybkiego wychłodzenia, a ponowne ogrzanie, zajmie nam sporo czasu, dlatego nie jest to opłacalne. Inne, tradycyjne metody, również się w tym przypadku nie sprawdzą, z tego samego powodu, co ogrzewanie gazowe. 

Dlaczego więc promienniki podczerwieni w tym przypadku zdają egzamin? 

Promienniki podczerwieni nie wykorzystują do ogrzewania konwekcji powietrza, ogrzewając przedmioty znajdujące się w otoczeniu. Dzięki temu, dociera bezpośrednio do ciał osób znajdujących się w pomieszczeniu, dając przyjemne uczucie ciepła. Brak ruchu powietrza sprawia, że ciepło odczuwane jest niemalże natychmiast, po uruchomieniu promiennika podczerwieni, utrzymując się znacznie dłużej. Poprzez tego typu rozwiązanie, zaoszczędzimy sporo pieniędzy, ponieważ nie musimy ogrzewać pomieszczenia cały czas, lecz tylko wtedy, gdy w nim przebywamy. Projektując wnętrze naszej altany, coraz częściej zwracamy uwagę na to, by wszystkie elementy były ze sobą spójne. Promienniki na podczerwień nie tylko dają nam ciepło, ale również są stylowe i eleganckie, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli decydujemy się na tego typu rozwiązanie, warto zasięgnąć porady specjalisty, ze względu na to, iż źle dobrany promiennik podczerwieni, będzie generował znacznie wyższe koszty, a przecież nie o to nam chodzi. Każdy sklep oferujący ogrzewanie na podczerwień, doradzi nam jaki model wybrać, by ten miał odpowiednią moc. 

Ogrzewanie na podczerwień zyskuje coraz większą popularność. Na rynku pojawia się coraz więcej grzejników, paneli oraz innych elementów wykorzystujących promienie podczerwone do ogrzewania pomieszczeń, dlatego warto zastanowić się, czy to nie jest właśnie to czego szukamy.

Urządzenia do ogrzewania zewnętrznego znajdziecie Państwo w zakładce:

https://ekopodczerwien.pl/pl/c/Przemyslowe%2C-tarasowe-panele-grzewcze-na-podczerwien/34

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl