Promienniki podczerwieni dobre dla alergików – dlaczego?

Promienniki podczerwieni dobre dla alergików – dlaczego?

Wszelkiego rodzaju nowości techniczne wzbudzają w nas różne odczucia oraz obawy. Decyzja o wyborze ogrzewania,która jest podejmowana na lata nie jest prostą sprawą. Ogrzewanie na podczerwień ma mnóstwo zalet, które warto poznać, by móc podjąć odpowiednią decyzję. Tym razem skupimy się na plusie dla alergików, czyli co zrobić gdy wszelkiego rodzaju pyłki oraz kurz działają na nas negatywnie.

Konwekcyjne ogrzewanie przede wszystkim wprawia w ruch powietrze, czyli unosi wszystko co znajduje się w jego zasięgu. Powietrze unosi się do góry, a następnie schodzi w dół, ulegając ochłodzeniu i wraca znów do źródła, gdzie ponownie ulega ogrzaniu. Kurz, pyłki i inne zanieczyszczenia krążą w powietrzu, doprowadzając alergików do kataru oraz innych nieprzyjemnych objawów. Jak zatem zniwelować takie działanie ogrzewania? Odpowiedź jest prosta – podczerwień. Panele na podczerwień podgrzewają elementy, które są w pomieszczeniu, a nie samo powietrze, tak jak w przypadku ogrzewania konwekcyjnego. Poprzez brak ruchu powietrza, wszelkie zanieczyszczenia nie unoszą się do góry. Ponadto pomieszczenie ogrzewane jest równomiernie, dlatego nie ma różnicy pomiędzy wyższymi i niższymi partiami danego pomieszczenia. Alergicy powinni zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ mając w mieszkaniu stały ruch powietrza, narażają się dodatkowo na oddziaływanie zanieczyszczeń oraz drobinek kurzu. Oczywiście jasne jest, że należy przemyśleć dokładnie wybór odpowiedniego ogrzewania, ponieważ każde ma swoje plusy i minusy. Ten fakt jest dla nas zdecydowanym plusem jeśli chodzi o ogrzewanie na podczerwień. 

Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego ogrzewania to nie lada wyzwanie, a co za tym idzie, musi być dobrze przemyślane. Według nas brak konwekcji powietrza w pomieszczeniach jest ogromną zaletą. Jednak dla części osób tradycyjne ogrzewanie może być znacznie lepszym rozwiązaniem. To wszystko zależy od tego, czego oczekujemy oraz co jest dla nas wygodniejsze.

https://ekopodczerwien.pl/pl/c/Panele-na-podczerwien-oraz-grzejniki-na-podczerwien/13

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl