Ogrzewanie garażu

Ogrzewanie garażu

Budując garaż nie myślimy na początku o ogrzewaniu, ponieważ ma to być miejsce, w którym tylko trzymamy samochód oraz drobiazgi, które nie są nam w danym momencie potrzebne w domu. Co jeżeli jednak stwierdzimy, że chcemy spędzać więcej czasu w garażu, ponieważ nasza pasja do majsterkowania jest silniejsza od mrozów panujących na zewnątrz? Przychodzimy z odpowiedzią.

Promienniki podczerwieni do garażu

Garaż jest pomieszczeniem, które stosunkowo ciężko jest ogrzać, ze względu na brak ocieplenia ścian, przez co temperatura bardzo szybko spada, a ciepło ucieka na zewnątrz. Ponadto, by w pomieszczeniu było dość ciepło by spędzać tam czas, ogrzewanie konwekcyjne musiałoby działać dłuższy czas, co wcale nie jest opłacalne, a wręcz bardzo kosztowne. Z pomocą przyszły nam zatem promienniki podczerwieni, które do ogrzewania nie potrzebują powietrza. Emitują one promieniowanie podczerwone, które odbija się od przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu i ogrzewa je, dzięki czemu bardzo szybko odczuwamy przyjemne ciepło. Poza tym, ogrzewanie podczerwone nie wprawia w ruch powietrza, dzięki czemu kurz osadzony w garażu nie będzie się unosił. Promienniki posiadają różne wzory oraz wymiary, dlatego zanim wybierze się jakiś grzejnik, należy skonsultować decyzję ze specjalistą, ponieważ moc musi być dostosowana do pomieszczenia w jakim się znajduje. To bardzo ważne, ze względu na to, iż źle dobrany grzejnik może doprowadzić do większych kosztów użytkowania.

Promienniki podczerwone są zatem idealnym rozwiązaniem do tego typu pomieszczeń, ponieważ bardzo szybko odczuwamy ciepło, nawet jeżeli garaż nie jest szczelny, są ekologiczne, ponieważ nie wytwarzają żadnych spalin, jak również są tanie w utrzymaniu. Nowoczesne promienniki podczerwieni, nie emitują pomarańczowego światła, dzięki czemu nie psują naszego samopoczucia oraz nie męczą oczu. To idealne rozwiązanie dla majsterkowiczów, alergików, jak również wszystkich, którzy chcą zadbać o swój komfort cieplny w tego typu pomieszczeniach.

 

Urządzenia do energooszczędnego ogrzania garażu znajdziecie Państwo w zakładce:

 

https://ekopodczerwien.pl/pl/c/Przemyslowe%2C-tarasowe-panele-grzewcze-na-podczerwien/34

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl