Grzejnik na podczerwień – czy to się opłaca?

Grzejnik na podczerwień – czy to się opłaca?

Grzejniki na podczerwień to coraz częściej wykorzystywany sposób ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, jak również biurowych. To bardziej opłacalny, jak również zdrowszy sposób na utrzymanie odpowiedniej temperatury. Ogrzewanie na podczerwień charakteryzuje się bowiem tym, że nie ma cyrkulacji powietrza, dzięki czemu kurz nie unosi się w pomieszczeniu. Grzejniki na podczerwień najczęściej stosowane są w łazienkach, jednak sprawdzają się również w większych pomieszczeniach.

Budowa grzejnika na podczerwień

Grzejnik na podczerwień składa się z sześciu podstawowych części, czyli podstawy, sterownika, szyby, tafli, obudowy i elementu grzejącego. Ponadto, szyba, która wykonana jest ze szkła hartowanego, może mieć na sobie dowolną grafikę lub zdjęcie, które idealnie dopasuje się do wystroju wnętrza. Grzejniki na podczerwień są łatwe w montażu, ponieważ nie potrzebują dodatkowych instalacji, wystarczy tylko dostęp do energii elektrycznej. Dzięki temu możemy je ustawić w dowolnym miejscu naszego domu, jak również przenosić je kiedy tylko chcemy.

Porównanie grzejnika na podczerwień z kaloryferem

Na początek zajmijmy się podstawową różnicą jaką jest sposób ogrzewania. Grzejniki na podczerwień ogrzewają elementy znajdujące się w pomieszczeniu, bądź też mury. Kaloryfery ogrzewają powietrze, wprawiając je w ruch, co powoduje, że temperatura u góry jest wyższa, niż w niższym punkcie pomieszczenia. Ponadto grzejniki na podczerwień nie wprawiają powietrza w ruch, dzięki temu kurz pozostaje na swoim miejscu, a to bardzo dogodna opcja dla alergików, dla których bardzo często sezon jesienno – zimowy kończył się napadami kataru, bądź kaszlu.

Koszt wymiany ogrzewania

Ceny grzejników na podczerwień są różne, w zależności od mocy jaką potrzebujemy na ogrzanie danego pomieszczenia. Średnio, koszt zakupu takiego urządzenia waha się pomiędzy 600 a 800zł. Przyjmując, że chcemy zamontować grzejniki na podczerwień w mieszkaniu o powierzchni 30m2, będzie nas to kosztowało około 3500zł. Pamiętajmy również o tym, że bardzo często gwarancja na tego typu urządzenia jest dożywotnia, co podpowiada nam, że muszą to być bardzo trwałe urządzenia, które nie są drogie w utrzymaniu.

 

Grzejniki na podczerwień oraz panele na podczerwień znajdziecie państwo w zakładce:

https://ekopodczerwien.pl/pl/c/Panele-na-podczerwien-oraz-grzejniki-na-podczerwien/13

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl