Wybierz filtry
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Doskonałą alternatywą dla płaszczy termoizolacyjnych oraz płaszczy grzewczych są boxy grzewcze na podczerwień. To ekologiczne rozwiązanie stworzone i stosowane w celu ochrony zarówno przed przegrzaniem jak i zamarznięciem produktów, które przechowywane są w beczkach, zbiornikach lub paleto-pojemnikach. Zarówno płaszcze grzewcze jak i termoizolacyjne utrzymują temperaturę i chronią przed jej utratą tylko jeden pojemnik bądź beczkę, boxy są w tym wypadku o tyle lepszym rozwiązaniem, że mogą pomieścić więcej beczek i mniejszych pojemników naraz, lub jeden większy pojemnik IBC.

System boxów grzewczych opiera się na termoizolacji cieplnej, platformie grzewczej oraz aluminiowej ramie. Elementy te tworzą zamkniętą całość i są prostym rozwiązaniem, który z całą pewnością pomoże zmniejszyć koszt inwestycji.

Boxy grzewcze na podczerwień – zastosowanie i charakterystyka

Innowacyjne boxy grzewcze na podczerwień stosuje się w celu zapobiegania zamarzaniu bądź zagęszczaniu różnego rodzaju produktów znajdujących się oraz przechowywanych w paleto-pojemnikach, beczkach, zbiornikach lub pojemnikach IBC.

Można w nich z powodzeniem umieścić także inne produkty, które nie mogą bądź nie powinny być przechowywane w chłodnych i nieogrzewanych magazynach. Są więc również rozwiązaniem dla magazynów, które z różnych przyczyn nie są ogrzewane, a potrzeba w nich przestrzeni do przechowywania rzeczy w cieple.

Pojedynczy box grzewczy składa się przede wszystkim z platformy grzewczej znajdującej się na jego spodzie. Na stabilnej, aluminiowej ramie umieszczona jest płachta termoizolacyjna, z zewnątrz wykonana z wodoodpornego, poliestrowego materiału. Po jednej stronie płachta jest otwierana poprzez podnoszenie do góry, co z całą pewnością ułatwia korzystanie z boxa oraz wkładanie do niego i wyjmowanie pojemników oraz beczek. Dodatkowo, całe sterowanie temperaturą jest bardzo łatwe, gdyż odbywa się za pomocą specjalnego termostatu co jest niezwykle ważnym elementem funkcjonalności urządzenia.

Boxy na podczerwień są o tyle dobrym rozwiązaniem, że w przeciwieństwie do prostych płaszczy grzewczych i termoizolacyjnych, które niestety są w stanie ogrzewać tylko jeden pojemnik bądź beczkę z produktem, mogą z powodzeniem pomieścić kilka mniejszych zbiorników i beczek lub jeden większy pojemnik IBC. Oprócz tego są także niezwykle korzystnym finansowo rozwiązanie i zamiennikiem dużo droższego sprzętu jakim są szafy grzewcze.

Bezpieczne przechowywanie dzięki boxom grzewczym

Boxy grzewcze to urządzenia, które bardzo dobrze spełniają swoją rolę i pozwalają na bezpieczne przechowywanie produktów znajdujących się w zbiornikach. Dzięki prostemu, dopracowanemu systemowi grzewczemu pomagają zapewnić przechowywanym produktom odpowiednią temperaturę przechowywania i zapobiegają ich zgęstnieniu, zamarznięciu czy zniszczeniu. Zastosowanie boxów grzewczych na podczerwień sprawdzi się doskonale zarówno w mniejszych i większych magazynach jak i miejscach, w których brakuje przestrzeni do przechowywania w cieple produktów, które nie powinny być trzymane w chłodnej temperaturze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl