Grzejniki elektryczne

Ekologiczne ogrzewanie domu lub biura to dzisiaj niemałe wyzwanie. Odpowiednie zapewnienie komfortu cieplnego jest dzisiaj możliwe dzięki grzejnikom na podczerwień. Współczesny grzejnik elektryczny na podczerwień (często też nazywany panelem grzewczym na podczerwień lub promiennikiem podczerwieni) to urządzenie oszczędne i inteligentne. Dzięki najnowszym osiągnięciom techniki, ogrzewanie tego typu to bezpieczeństwo, komfort i ekologia. Sprawdź naszą ofertę.

Grzejniki elektryczne energooszczędne

Wiele osób nie wierzy w to, że ogrzewanie elektryczne może być tanie. Natomiast grzejniki na podczerwień z asortymentu naszego sklepu są jednym z najtańszych sposobów ogrzewania. Zwłaszcza jeżeli porównamy to z tradycyjną metodą grzania węglem.

Warto zauważyć, że grzejniki elektryczne energooszczędne posiadają często również wiele dodatkowych funkcji, które pozwalają dodatkowo oszczędzać energię. Mowa tu o takich rozwiązaniach jak np.:

  • Zmienna moc — grzejniki elektryczne energooszczędne na podczerwień same ustawiają odpowiednią moc i dopasowują ją do panujących w pomieszczeniu warunków oraz od ustawionej temperatury na termostacie.
  • Czujniki otwartego okna — grzejnik rozpoznaje, gdy w pomieszczeniu temperatura znacząco spadnie i wyłączy się. Dzięki temu nie będzie próbował ogrzewać wnętrza, gdy Ty będziesz chciał wywietrzyć, a zapomnisz wyłączyć ocieplanie.
  • Czujnik ruchu — grzejnik na podczerwień dostosuje temperaturę, gdy ktoś znajdzie się w jego pobliżu.
  • Wbudowany miernik zużycia energii — dzięki temu możesz w prosty sposób skontrolować, ile energii kosztuje CIę ogrzewanie w skali doby i tygodnia.

To tylko część z funkcji, które mogą posiadać grzejniki energooszczędne na podczerwień. Jednak już te funkcje są wystarczające, żeby zminimalizować ilość zużywanej energii, co przełoży się na koszty ogrzewania.

Jak działa grzejnik elektryczny na podczerwień?

Grzejnik elektryczny na podczerwień to urządzenie przetwarzające energię elektryczną w ciepło pod postacią promieniowania podczerwonego. W najprostszej wersji to nic innego jak zwykła grzałka elektryczna rozgrzewająca się do kilkuset stopni Celsjusza, w wyniku czego z jej powierzchni emitowane jest promieniowanie podczerwone niewidzialne dla ludzkiego oka, które jest znakomitym nośnikiem energii cieplnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl