KLIMA 15 - 1500W grzejnik elektryczny na podczerwień energooszczędny

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 858,53 zł 1858.53
Cena netto: 1 511,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.95146
Producent: Radialight
Kod produktu: 1725-154B7

Klima 15 - 1500W grzejnik na podczerwień energooszczędny. 

Przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni od 13 do 18 m2. Grzejniki z serii Klima są najbardziej energooszczędnymi i najbardziej ekonomicznymi grzejnikami w naszej ofercie. Dzięki nowoczesnemu designowi oraz wbudowanemu termostatowi z wyświetlaczem LCD, grzejnik ten doskonale wkomponuje się do wnętrza każdego typu.

Opis Klima 15

ELEKTRYCZNY GRZEJNIK KLIMA 15 OD RADIALIGHT

Przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni od 13 do 18 m2.

Grzejnik elektryczny Klima 15 to energooszczędne, inteligentne i nowoczesne urządzenie grzewcze, które posiada szereg funkcji wpływających znacząco na ograniczenie zużycia energii. Dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej dual therm (konwekcja + podczerwień) oraz wielofunkcyjnemu i inteligentnemu termostatowi grzejniki Klima zostały nagrodzone złotym filarem budownictwa w kategorii urządzenia grzewcze na 56 międzynarodowych targach budownictwa. Producentem grzejników z serii Klima jest włoska marka RADIALIGHT®, która posiada ponad 80 letnie doświadczenie w produkcji systemów grzewczych.

Promieniowanie oraz podczerwień w elektrycznym grzejniku Klima 10                    Termostat z wyświetlaczem LCD w elektrycznym grzejniku Klima 10

 

CECHY GRZEJNIKA KLIMA, KTÓRE WPŁYWAJĄ NA ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ:

 • Technologia Dual Therm- dwa nie zależnie działające elementy grzewcze (konwekcja oraz podczerwień). Grzejnik sam dobiera moc w zależności od sytuacji i panujących warunków.
 • Wbudowany wielofunkcyjny termostat z wyświetlaczem LCD.
 • 3 poziomy programowania tygodniowego, które możemy dostosować do naszego trybu życia.
 • Funkcja power check, dzięki której możemy monitorować zużycie energii z ostatnich 7 dni oraz ostatnich 24 godzin.
 • System OptiControl, który zmniejsza temperaturę w pomieszczeniu w momencie kiedy nie wykrywa ruchu.
 • Funkcja otwartego okna- redukuje pobór energii na czas wietrzenia pomieszczenia

Wyposażenie:

 • Termostat LCD
 • Kabel zasilający o długości 1 metra, zakończony wtyczką
 • Stelaż montażowy do montażu ściennego
 • Instrukcja w języku polskim

 

 

KLIMA 15, CZYLI ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ I NOWA TECHNOLOGIA PROSTO Z WŁOCH

 • Jak działa technologia Dual Therm ?

Technologia Dual therm w elektrycznym grzejniku Klima 10

 

Grzejnik Klima 15 działa w technologi hybrydowej i łączy ze sobą dwa nie zależne od siebie systemy grzewcze- konwekcję oraz podczerwień. Za sprawą połączenia dwóch metod możemy cieszyć się przyjemnym ciepłem, bez wahań temperatur. Element radiacyjny umieszczony jest na froncie panelu, natomiast element konwekcyjny znajduje się w środku grzejnika. Klima nie posiada wbudowanego termowentylatora, dzięki czemu nie musimy martwić się, że poprzez konwekcję będziemy odczuwać podmuchy ciepłego powietrza- wręcz przeciwnie, konwekcja pochodzi z chłodzenia elementu grzewczego a ciepłe powietrze uwalnia się górą grzejnika samoistnie bez sztucznego nadmuchu.

Termostat w elektrycznym grzejniku Klima 10

To jeszcze nie wszystko, inteligentny termostat wbudowany w grzejnik ma specjalnie napisany dedykowany program, który sam dobiera moc grzewczą, oraz element którym pomieszczenie ma być ogrzewane, w zależności od otoczenia oraz warunków. Priorytetem dla grzejnika Klima 15 jest ogrzewanie podczerwienią, natomiast gdy termostat wykryje, iż w danym momencie należy zwiększyć moc załącza również element konwekcyjny.

 

 • Czy grzejnik Klima 15 to lepszy wybór niż tradycyjny panel na podczerwień?

 

Zdecydowanie tak. Tradycyjne panele na podczerwień potrzebują więcej czasu aby nagrzać pomieszczenie, a ponad to rozgrzewają się do wyższych temperatur niż front w grzejniku Klima. Konsekwencją tego jest dyskomfort cieplny w momencie przebywania blisko panelu i nagrzewanie skóry (uczucie to możemy porównać do dłuższego przebywania w bliskiej odległości od kominka).

 

 • Jak działa konwekcja w grzejniku hybrydowym?

 

Konwekcja w Klimie jest naturalna i pochodzi z chłodzenia elementu grzewczego. Grzejnik nie posiada wentylatora ani innego urządzenia który powoduje sztuczny ruch powietrza, wzbija kurz lub wytwarza jakikolwiek dźwięk. Aluminiowy element grzewczy wykonany w kształcie litery X powoduje szybsze rozgrzewanie się elementu konwekcyjnego, oraz podnoszenie temperatury powietrza w pomieszczeniu.

  

 • Czy grzejnik Klima 15 naprawdę jest energooszczędny?

 

Tak, a wszystko dzięki technologi hybrydowej Dual Therm, za sprawą której grzejnik utrzymuje temperaturę w pomieszczeniu przy użyciu małej mocy. Element radiacyjny- czyli front grzewczy zużywa tylko 15% mocy nominalnej dzięki czemu osiągnięta temperatura hybrydą utrzymywana jest tylko 150 Watami mocy. Ponadto wbudowany termostat utrzymuje stałą temperaturę w pomieszczeniu, dzięki czemu elementy grzewcze są jedynie dogrzewane, a nie jak w innych systemach grzewczych rozgrzewane od zera.

Aby poprzeć nasze słowa faktami poniżej przedstawiamy test zużycia energii wykonany na grzejniku Klima 7 w pomieszczeniu wielkości 9m2.

Wykres zużycia energii grzejnik Klima 10

Wykres zużycia energii grzejnik Klima 10

TERMOSTAT W GRZEJNIKU ELEKTRYCZNYM KLIMA 15

Opisywany grzejnik posiada wbudowany inteligentny termostat z wyświetlaczem LCD, dzięki któremu możemy zaprogramować grzejnik na cały tydzień. Ponadto posiada on trzy tryby temperatur: dzienna, nocna oraz przeciwzamrożeniowa. Temperaturę dzienną oraz nocną ustawia użytkownik, natomiast przeciwzamrożeniowa jest fabrycznie ustawiona na 7 stopni. 

 

Możemy korzystać z 3 programów termostatu:

 1. P1- program ten możemy dowolnie edytować wedle naszych potrzeb
 2. P2- stworzony został z myślą o użytkownikach domków letniskowych, które użytkowane są jedynie w weekendy. Termostat od poniedziałku do czwartku utrzymuje temperaturę przeciwzamrożeniową, czyli 7 stopni, w piątek w godzinach od 00:00 do godziny 17- temperatura nocna, natomiast od 17:00 do 24:00 w niedziele temperatura dzienna.
 3. P3- stworzony z myślą o ogrzewaniu biura. Od poniedziałku do piątku w godzinach 00:00 do 7:00 oraz od godziny 00:00 do 17:00 utrzymuje temperaturę nocną, a od 7:00 do 18:00- temperaturę dzienną. W weekend termostat włącza tryb przeciwzamrożeniowy, czyli 7 stopni.

Co dzieje się z ustawieniami w przypadku braku energii?

W czasie do 30 min (np. przy braku prądu) grzejnik podtrzymuje nastawione przez nas tryby pracy. Po 30 minutach termostat resetuje wszystkie ustawienia, a następnie przechodzi w tryb czuwania. Funkcje grzewcze w tym przypadku będą wyłączone. W celu zapobiegnięcia utraty skonfigurowanych przez użytkownika ustawień zalecamy uruchomić funkcję REM, która pozostawi grzejnik włączony na temperaturze dziennej nawet gdy nie będzie zasilania powyżej 30 minut.

 

Termostat, który jest wbudowany w grzejnik elektryczny Klima 15 posiada funkcję odczytu temperatury w pomieszczeniu oraz możliwość korekty temperatury. Jest to przydatna opcja, w momencie w którym termometr umieszczony w pomieszczeniu wskazuje inną temperaturą niż ta, która jest na termostacie. Zalecamy odczekanie 24 godzin od pierwszego włączenia grzejnika, ponieważ temperatura w różnych miejscach pomieszczenia może się różnić i stąd też będziemy widzieli inny odczyt niżeli ten na termometrze. W przypadku jeśli chcemy dokonać korekty temperatury, należy postawić termometr w miejscu w którym temperatura ma być pilnowana, a następnie zawyż lub zaniżyć temperaturę którą wskazuje termostat.

Jedną z funkcji termostatu w grzejniku elektrycznym Klima 15, jest wykres energooszczędnego wykorzystania energii elektrycznej. Wskaźnik znajduje się na wyświetlaczu po prawej stronie.

 

Grzejnik Klima 15 posiada szereg funkcji, które wpływają na efektywność grzewczą oraz energooszczędność:

 • Czujnik otwartego okna
 • Czujnik obecności
 • Miernik zużycia energii

 

Funkcje maksymalizujące energooszczędność i efektywność grzewczą:

Funkcje termostatu grzejnik Klima 10

Grzejnik Klima 10 posiada szereg funkcji, które zmniejszają zużycie energii, a zarazem zwiększają wydajność grzejnika.

Jakie to funkcje?

Czujnik otwartego okna grzejnik Klima 10

Czujnik otwartego okna

Funkcja ta ma za zadanie wykrywanie nagłego i utrzymującego się spadku temperatury powietrza w pomieszczeniu (taka sytuacja ma miejsce np. kiedy wietrzymy pomieszczenie otwierając okno). Grzejnik w takim wypadku przełącza się w tryb przeciwzamrożeniowy, dzięki czemu zapobiegnie on zbędnym utratom energii. Po zamknięciu okna należy włączyć grzejnik zgodnie z instrukcją obsługi. Poprawna aktywność tej funkcji może zależeć od miejsca w jakim grzejnik znajduje się w pomieszczeniu oraz tego przez jaki czas okno będzie otwarte.

Czujnik obecności grzejnik Klima 10

Czujnik obecności 

Najprościej rzecz ujmując funkcja ta sprawdza ruch w pomieszczeniu. Wbudowany czujnik obecności w termostat pomaga znacząco zmniejszyć zużycie energii, ponieważ gdy nie wykryje on obecności w pomieszczeniu stopniowo zaczyna zaniżać temperaturę dzienną. Dokładny czas oraz zmniejszanie temperatury widoczne jest na tabelce poniżej.

W przypadku ponownego wykrycia ruchu w pomieszczeniu przez 10 minut, temperatura przełączona zostaje na dzienną. Mamy również możliwość manualnie wyłączyć redukcje temperatury po wciśnięciu przycisku „M”.

Wpływ na poprawne działanie czujnika ruchu może mieć miejsce montażu grzejnika. Bardzo ważne aby pamiętać, że czujnik obecności najwyższą wydajność ma w momencie kiedy osoby poruszają się wzdłuż grzejnika. Ponadto nie zalecamy ustawiać żadnych przedmiotów bezpośrednio przed urządzeniem, ponieważ zaburzy to pracę czujnika.

Miernik zużycia energii grzejnik Klima 10

Miernik zużycia energii

Grzejnik elektryczny Klima 15 wyposażony jest w miernik zużycia energii, za sprawą którego możemy odczytywać zużycie z ostatnich 7 dni oraz ostatnich 24 godzin. Jest to bardzo przydatna funkcja ponieważ dzięki niej możemy testować różne konfigurację, sprawdzać na jakich ustawieniach grzejnik w naszym pomieszczeniu zużywa najmniej energii, a co za tym idzie zwiększać jego energooszczędność.

Wskaźnik efektywnego wykorzystania energii grzejnik Klima 10

Wskaźnik efektywnego wykorzystania energii

Grzejnik elektryczny Klima 15 posiada wskaźnik efektywnego wykorzystania energii, który znajduje się na termostacie po prawej stronie. Możemy odczytać z niego następujące parametry:

Kolor zielony- temperatura bardzo ekonomiczna

Kolor żółty- temperatura ekonomiczna

Kolor ciemno-żółty- temperatura średnio ekonomiczna

Kolor pomarańczowy- temperatura nieekonomiczna

Kolor czerwony- temperatura bardzo nieekonomiczna

 

Dzięki tej funkcji możemy na bieżąco sprawdzać jak zmiana temperatury wpływa na zużycie energii.

Korekta temperatury grzejnik Klima 10

Odczyt temperatury oraz korekta temperatury

Grzejnik elektryczny Klima 15, wyposażony jest również w odczyt temperatury, jaką w danej chwili wyczuwa grzejnik. Odczyt ten jest podawany z dokładnością do 0.1 stopnia. W przypadku kiedy miejsce zamontowania grzejnika jest oddalone od centralnej części pomieszczenia, może to powodować nie znaczne odchylenia temperatur. Dzięki funkcji korekty temperatury mamy możliwość dostosowania odczytywanej temperatury przez grzejnik do wartości, które pokazuje termometr w centralnej części pomieszczenia.

Jak to zrobić?

Po upływie minimum 48 godzin od pierwszego uruchomienia grzejnika, umieszczamy termometr w środkowej części pomieszczenia, lub też w miejscu w którym spędzamy najwięcej czasu. Porównujemy obydwie temperatury (z termostatu oraz termometru), a następnie dokonujemy korekty.

 

Dane techniczne:

 • Moc grzejnika: 1500 W
 • Szerokość: 101 cm
 • Wysokość: 50,4 cm
 • Grubość: 12 cm
 • Masa: 9,7 kg
 • Montaż: naścienny
 • Zasilanie: 230V / 50Hz
 • Ochrona przed zamarzaniem: tak (7oC)
 • Nastawienie temperatur: 10°C - 30°C
 • Stopień ochrony: IP24
 • Kabel zasilający: tak, bez wtyczki
 • Długość kabla zasilającego: 100 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Dane techniczne

Moc grzewcza 1500W
Szerokość 101 cm
Wysokość 50,4 cm
Grubość 12 cm
Montaż Ściana
Zasilanie 230 V / 50 Hz
Ochrona przed zamarzaniem Tak 7°C
Stopień ochrony IP24
Nastawienie temperatur 10°C - 30°C
Kabel zasilający Tak, zakończony wtyczką
Długość kabla zasilającego 1 m (100 cm)
Gwarancja 24 miesiące

Produkty powiązane

Opinie o produkcie Opinie o produkcie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl