Wybierz filtry
Producent
Cena
 • od
  do
Nowość
Promocja

Czy można zamontować w domu lub mieszkaniu ogrzewanie podłogowe na podczerwień? Oczywiście, że tak. Wszystko za sprawą folii grzewczych na podczerwień, które mogą stanowić integralną część domowego systemu grzewczego na podczerwień, przynosząc wiele korzyści ekonomicznych i będąc jednocześnie bardzo wydajnym oraz ekologicznym systemem ogrzewania lokalu. Folie na podczerwień są stosunkowo tanie i bardzo proste w montażu. Wybierając folię grzewczą należy kierować się jej mocą, dostosowaną do wielkości pomieszczenia.

1 mb - Folia grzewcza podłogowa 60cm - 40W/m²

1 mb - Folia grzewcza podłogowa 60cm - 40W/m²

Cena: 59,90 zł (netto: 48,70 zł )
zobacz więcej
1 mb - Folia grzewcza podłogowa 60cm - 60W/m²

1 mb - Folia grzewcza podłogowa 60cm - 60W/m²

Cena: 59,90 zł (netto: 48,70 zł )
zobacz więcej
1 mb - Folia grzewcza podłogowa 60cm - 80W/m²v

1 mb - Folia grzewcza podłogowa 60cm - 80W/m²v

Cena: 59,90 zł (netto: 48,70 zł )
szt.
zobacz więcej
10 mb - Folia grzewcza podłogowa 60cm - 80W/m²

10 mb - Folia grzewcza podłogowa 60cm - 80W/m²

Cena: 560,00 zł (netto: 455,28 zł )
szt.
zobacz więcej
Folia grzewcza pod lustro 27x25 cm samoprzylepna

Folia grzewcza pod lustro 27x25 cm samoprzylepna

Producent: Fenix
Cena: 60,00 zł (netto: 48,78 zł )
szt.
zobacz więcej
Folia grzewcza pod lustro 27x57 cm samoprzylepna

Folia grzewcza pod lustro 27x57 cm samoprzylepna

Cena: 112,00 zł (netto: 91,06 zł )
szt.
zobacz więcej
Folia grzewcza pod lustro 52x100cm samoprzylepna

Folia grzewcza pod lustro 52x100cm samoprzylepna

Producent: Fenix
Cena: 260,00 zł (netto: 211,38 zł )
szt.
zobacz więcej
Folia grzewcza pod lustro 52x52 cm samoprzylepna

Folia grzewcza pod lustro 52x52 cm samoprzylepna

Producent: Fenix
Cena: 170,00 zł (netto: 138,21 zł )
szt.
zobacz więcej

Folie grzewcze na podczerwień i ich zastosowanie

Folie grzewcze pozwalają na wydajniejsze ogrzewanie powierzchni za pomocą technologii podczerwieni. Są swego rodzaju elastycznym grzejnikiem zbudowanym warstwowo, umieszczonym pod elementami wykończenia podłogi i sterowanym za pomocą elektronicznego panelu wbudowanego np. w ścianę. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, ekologiczne i stosunkowo tanie. Stosowanie folii na podczerwień, podobnie jak w przypadku paneli ściennych, powoduje ogrzewanie nie powietrza, ale konkretnych przedmiotów. W przypadku montażu folii pod panelami ogrzewana będzie cała podłoga.

Jak zbudowane są folie grzewcze tego typu?

Grzewcze folie wykonane są z wysokiej jakości węgla o specyficznych właściwościach, przykrytego warstwą masy aluminiowej. I to właśnie ich warstwowa budowa odpowiada za emisję promieni podczerwonych, zasilanych energią elektryczną dzięki rozprowadzonej po całej folii miedzianej taśmie. Bazę folii grzewczych stanowi folia PET – odporna na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne, a do tego cechująca się izolacyjnością i ognioodpornością.

Zalety stosowania folii grzewczych na podczerwień

Stosowanie systemu ogrzewania mieszkania czy domu jednorodzinnego opartego na podłogowych foliach grzewczych na podczerwień, niesie ze sobą szereg korzyści i zalet, wymienianych przy tego typu rozwiązaniu. Zalicza się do nich:

 • Niewielki koszt zakupu folii grzewczych
 • Łatwy montaż i możliwość ukrycia okablowania
 • Bardzo długa żywotność i wytrzymałość folii, grzewczych
 • Mniejsze koszty zużycia energii elektrycznej niż w przypadku tradycyjnych mat grzewczych
 • Brak kotła grzewczego czy grzejników zajmujących przestrzeń
 • Brak konieczności odprowadzania spalin czy posiadania komina (i związanego z nim czyszczenia czy kontroli)
 • Całkowita automatyzacja procesu grzania
 • Szybka reakcja na zmiany ustawienia temperatury
 • Bezpieczeństwo systemu grzewczego

Rodzaje folii grzewczych na podczerwień

Produkty w ramach kategorii folie grzewcze na podczerwień, możemy podzielić na dwie grupy:

Folie grzewcze podłogowe

Grzewcze folie podłogowe to po prostu rodzaj ogrzewania podłogowego przy wykorzystaniu podczerwieni. Jednak folie tego typu mają pewne ograniczenie – nadają się wyłącznie do suchej zabudowy, czyli np. podłogi, na których znajdują się drewniane panele. (w przypadku zabudowy mokrej takiej jak płytki czy glazura, stosujemy maty grzewcze na podczerwień).

Folie grzewcze pod lustro

Drugą wersją folii grzewczych na podczerwień, są folie grzewcze montowane pod lustro. Pozwolą one ogrzać nam lustro o dowolnej powierzchni, przez co unikniemy jego zaparowaniu. Folie grzewcze pod lustro są samoprzylepne i bardzo proste w montażu. Ważne - folia przyklejana jest do lustra, a nie do ściany. Folia wyposażona jest w przewód bez wtyczki, dzięki czemu można go podłączyć do włącznika światła, a także swobodnie przeciągnąć go przez ścianę.

Folie jako element systemu ogrzewania na podczerwień

Folie grzewcze to elementy składające się na stworzenie podłogowego ogrzewania na podczerwień, stanowiącego świetną alternatywę dla tradycyjnych metod grzewczych. Mogą być połączone z panelami na podczerwień, tworząc skuteczny, ekologiczny i względnie tani system ogrzewania, zapewniający odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu przy minimalnym zużyciu energii.

Opinie o foliach grzewczych na podczerwień

Bogaty wybór sposobów ogrzewania lokali mieszkalnych sprawia, że każdy system ma swoich zwolenników i przeciwników. Jeżeli chodzi o zastosowanie folii grzewczych na podczerwień, to cieszy się ono bardzo pochlebnymi opiniami użytkowników. W tym systemie grzewczym szczególnie docenione zostały niski koszt inwestycji, łatwy montaż oraz ekologiczność rozwiązania. Warte podkreślenia są również bezpieczeństwo rozwiązania i długa żywotności folii grzewczych. Bardzo dobre opinie o foliach na podczerwień sprawiają, że coraz więcej osób jest zainteresowanych ich zakupem i instalacją pod domową podłogą.

Folie na podczerwień w asortymencie sklepu ekopodczerwien.pl

W ofercie sklepu ekopodczerwień.pl znajdą Państwo zarówno folie grzewcze podłogowe jak i folie grzewcze pod lustro. Folia grzewcza podłogowa jest dostępna w cenie 59,90 za metr bieżący, lub 560 zł w przypadku zakupu 10 metrów bieżących folii. Wersje pod lustro zaczynają się od 60 zł za sztukę, a cena uzależniona jest od wybranego rozmiaru. Wszystkie produkty są nowe i posiadają gwarancję. Zapewniamy szybką realizację zleceń i odpowiednie zabezpieczenie wysyłanego towaru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl