Producenci
Produkt dnia
Zalety ogrzewania podczerwienią

Ogrzewanie na podczerwień 

 

Ogrzewanie na podczerwień to innowacja w dziedzinie ogrzewania elektrycznego. Panele grzewcze na podczerwień zasilane są prądem elektrycznym, jednak nie wytwarzają one ciepła i same z siebie nie ogrzewają pomieszczenia - przekazują one promienie podczerwone znajdującym się nieopodal przedmiotom takim jak krzesła czy ściany, które nagrzane oddają zakumulowane ciepło do pomieszczenia. Panele te zapewniają przede wszystkim komfort użytkowania, gdyż działają one w sposób bezobsługowy i są bardzo łatwe w montażu, a przy tym estetycznie się prezentują.

 

Wpływ promieniowania podczerwonego na zdrowie 

Ogrzewanie pomieszczeń za pomocą podczerwieni polega na wykorzystywaniu fal elektromagnetycznych, co może budzić wątpliwości dotyczące ich wpływu na nasze zdrowie. Jednak nie ma się czego bać - nie dość że żadne badania nie potwierdzają szkodliwego wpływu ogrzewania na podczerwień na organizm ludzki, to wskazują one na to, że wartości promieniowania emitowane z promienników nie są szkodliwe.

 

 Czym tak naprawdę jest podczerwień? 

To fale promieniowania elektromagnetycznego, których zakres wynosi od 780 nm do 1 mm. Dzieli się je na bliską podczerwień NIR, średnią MIR oraz daleką FIR. Do ogrzewania pomieszczeń wykorzystywana jest ta ostatnia, która jest z łatwością wchłaniana przez cząsteczki wody.

Nie bez powodu noworodki w inkubatorach są ogrzewana za pomocą tego właśnie promieniowania, które sprawia że nasz układ krwionośny jest stymulowany dzięki czemu utrzymuje on stałą temperaturę w naszym organizmie. Ponadto przy zastosowaniu tego rodzaju ogrzewania nie mamy problemów z wilgocią, pleśnią czy grzybem na ścianach, co może okazać się świetnym rozwiązaniem dla alergików. Również osoby cierpiące na schorzenia reumatyczne powinny odczuć znaczącą różnice po zamontowaniu promienników.

A co z polem magnetycznym emitowanym przez promiennik? Jego wartość jest niewiele wyższe od naturalnego tła, które nas otacza, więc tutaj również nie ma żadnych powodów do obaw.

 

 Wpływ ogrzewania podczerwonego na środowisko 

 Skoro ogrzewanie pomieszczeń za pomocą podczerwieni nie wpływa negatywnie na nasz organizm, to czy wpływa ono na środowisko? Nie tylko nie wpływa ona na nie negatywnie, ale pozwala zrezygnować z tradycyjnego ogrzewania na węgiel lub drewno, dzięki czemu do środowiska nie są wypuszczane szkodliwe substancje powstające podczas spalania. 

 

 Oszczędności płynące z ogrzewania na podczerwień

Ogrzewanie pomieszczeń za pomocą podczerwieni to zdecydowanie wygodny, zdrowy, ekologiczny - a przy tym oszczędny sposób ogrzewania. Ceny promienników o mocy 500W kształtują się na poziomie kilkuset złotych. Różnią się one w zależności od temperatury ich pracy czy też rodzaju żarówek. Przykładowo dla mieszkania o powierzchni ok. 30m3 na promienniki wydamy około 3,5 tys. zł. Ta inwestycja z pewnością zwróci się nam przede wszystkim w komforcie użytkowania paneli i przebywania w danym pomieszczeniu, gdyż temperatura ścian, podłogi i sufitu będzie taka sama. Ponadto dzięki znacznej oszczędności energii i brakom strat ciepła, nasze rachunki będą o wiele niższe, dzięki czemu zyskamy dodatkowe środki do wykorzystania.

 

Ogrzewanie podczerwone to nie tylko zdrowie, oszczędność i ekologia, ale również bezpieczeństwo, dlatego warto zdecydować się na to innowacyjne rozwiązanie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl